קורונה בישראל

המגיפה מרימה את ראשה: חדרי המיון בבתי החולים במרכז מתמלאים

עקב עומסים והיעדר מקום, משרד הבריאות הורה לא להפנות חולי קורונה לבתי החולים וולפסון, מעייני הישועה ושמיר-אסף הרופא | זינוק אדיר בפניות חירום למד"א

אמבולנסים של מד"א מעבירים חולי קורונה לבתי החולים. צילום: גיל יערי/ פלאש 90

בתי החולים שיבא, איכילוב, קפלן, אסותא-אשדוד ואסף הרופא הודיעו אמש (א') כי יש אצלם ביממה האחרונה עומסים חריגים בחדרי המיון בגלל חולי קורונה וחשודים כחולים. בעקבות זאת הודיע משרד הבריאות שלפי שעה, אין להפנות חולים קורונה ל"וולפסון", "מעייני הישועה" ו"אסף הרופא-שמיר" עקב היעדר מקום לקלוט אותם. כך דיווחה הבוקר שרית רוזנבלום (ב') ב"ידיעות אחרונות".

ביממה האחרונה הועברו לחדרי המיון באזור המרכז, בעשרות אמבולנסים של מד"א, עשרות רבות של חולי קורונה מאומתים וכאלה שדיווחו על כך שהם סובלים מתסמינים שחשודים כקורונה. "כך נראית מגיפה שמרימה את הראש", נאמר בדיווח. אחד הרופאים צוטט: "זה נראה כמו אירוע רב נפגעים. יש הרבה יותר מטופלים ממטפלים בהם".

ד"ר משה שריסט, מנהל המלר"ד ב"איכילוב", צוטט בדיווח: "הגל השני כבר מורגש היטב. רואים הרבה יותר חולים מאומתים מאשר בשבועות הרגיעה. עדיין אין אצלנו חולים קשים כמו בתחילת האירוע, אבל יש עלייה ניכרת בביקורים במלר"ד. יותר מאומתים השוהים בביתם מגיעים אלינו כדי לוודא שמצבם לא מחייב אשפוז. חלקם הגדול משוחרר לבתים בתום בדיקה יסודית".

ב"אסף הרופא" היו אתמול 33 חולי קורונה מאושפזים. רבים הגיעו למיון רק לבדיקה בחשד שהם חולים. ב"שיבא" מאושפזים עתה 30 חולי קורונה. חלק מהם שהגיעו למיון המתינו באמבולנסים של מד"א עד שהתפנתה עבורם מיטה במלר"ד.

על פי נתוני מד"א מאתמול, חל זינוק של 300% בפניות למוקד החירום 101 בסוף השבוע: מממוצע של כ־6,000 פניות ביום עלה מספרן בשבת ל-13,048 פניות ואתמול עד 23:30 עלה ל-26,341 – זינוק של 420% בהשוואה לזמן שגרה.

נושאים קשורים:  מגיפת הקורונה,  עומסים בבתי החולים,  חולי קורונה,  קורונה,  חדרי מיון,  חדשות,  ד"ר משה שריסט
תגובות
אנונימי/ת
06.07.2020, 19:48

ובבתי החולים מתמהמהים ממספר שיקולים ובעיקר כלכליים. פיתחו את מחלקות הכתר כעת, גם אם יעמדו ריקות 2-7 . אל דאגה הן יתמלאו במהרה. בינתיים תרגלו אותן ואתרו \"באגים\" בתשתיות ובתורת ההפעלה שלהן. חסכו בציוד ובתרופות בעיקר ציוד מיגון וציוד ותרופות להנשמה ממושכת, הכשירו את כוח האדם שעוד לא הוכשר ורעננו את זה שכבר הוכשר. ארגנו שוב את המחלקות לעבודה בקפסולות. הפרידו את המחלקות הכירורגיות שימשיכו לעבוד ורצוי בעיקר במה שחיוני בלבד, מאלו הפנימיות שנכנסות כעת לכוננות ספיגה. והכי חשוב? הכי חשוב להתפלל.

אנונימי/ת
06.07.2020, 22:13

יש בבני ברק התפרצות של מחלה שאינה קורונה . היא החלה לפני כשבועיים אצל תינוקות קטנים והיא בהקף גדול מאד. זו לא קורונה שכן הבדיקות לעשרות רבות שליליות. אפשר להניח שרוב הפונים היום למיון עם חם כאבי גרון כעת אינם חולי קורונה.

אנונימי/ת
14.07.2020, 20:12

מדוע הרופאים אינם יוצאים להפגין?
לאפשר לפיקוד העורף לקחת את השליטה והאחריות.
איפה אתם?

אנונימי/ת
14.07.2020, 20:14

איך בקרב כל הרופאים אין פרויקטור מתאים ???