חדשות

המרכז הרפואי שיבא חנך מרכז לחדשנות רפואית בכפר קאסם

מרכז החדשנות ARC הקיים בעיר יורחב כעת גם לתחומי החדשנות ברפואה ובבריאות במטרה להאיץ פיתוחים טכנולוגיים לצרכים רפואיים בהובלת יזמים מהחברה הערבית

טקס ההשקה של המרכז לחדשנות רפואית בכפר קאסם. צילום: נעמה פרנק-עזריאל

המרכז הרפואי שיבא חנך אתמול (ג') מרכז חדשנות רפואית בכפר קאסם, המהווה שלוחה של מרכז החדשנות ARC בשיבא. הקמת ARC כפר קאסם נועדה להאיץ את פיתוח תחומי החדשנות ברפואה ותאפשר ליזמים להאיץ את הגשמת יעדיהם הקליניים, הטכנולוגיים והעסקיים על ידי חיבור לחוקרי "שיבא", לבסיסי הנתונים הגדולים ולרשת הקשרים ושיתופי הפעולה חובקי העולם של "שיבא".

טקס ההשקה התקיים במעמד ראש עיריית כפר קאסם עאדל בדיר, מנהל המרכז הרפואי שיבא פרופ' יצחק קרייס, יו"ר החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה ד"ר עמי אפלבום, סגן יו"ר הכנסת ויו"ר הוועדה לענייני החברה הערבית מנסור עבאס ומכובדים נוספים.

במסגרת שיתוף הפעולה בין ARC שיבא לעיריית כפר קאסם וחברת BaseCamp, ייושם המודל של ARCי– Accelerate, Redesign, יCollaborate במרכז החדשנות הקיים בעיר, שיורחב כעת גם לתחומי החדשנות ברפואה ובבריאות. כיום ARC משתפת פעולה עם יותר מ-70 חברות הזנק שגייסו מעל מיליארד דולר וייצרו אקזיטים בסכום של יותר משני מיליארד דולר.

פרופ' קרייס אמר בטקס ההשקה: "שיתופי פעולה מסוג זה הם הבסיס לחברה ישראלית איתנה ומאוחדת. מכאן תצא הבשורה לארץ ולעולם הן בתחומי הטכנולוגיה, החדשנות והרפואה והן לעתידנו המשותף".

עאדל בדיר, ראש העיר  כפר קאסם, אמר: "אנחנו מודים לשותפינו ב'שיבא' ומתרגשים מעצם הקמת המרכז לחדשנות רפואית בעיר. הפוטנציאל הרב הטמון בהון האנושי בעיר לצד אסטרטגיית קידום החדשנות הכוללנית שמקדמת העירייה על ידי החברה הכלכלית שלה, ובסיוע מרכזי של צוות BaseCamp, הפך את כפר קאסם למרכז מפואר של פרויקטים פורצי דרך בחדשנות בתעסוקה, בחינוך ובפיתוח הון אנושי".

במסגרת הטקס הוכרזו שמות הזוכים בתחרות פתרונות טכנולוגיים לצרכים רפואיים בהובלת יזמים מהחברה הערבית. במקום הראשון זכתה שדא אבו-ראס מהכפר עילוט, מרפאה בעיסוק הלומדת לתואר שני בריפוי בעיסוק עם התמחות בטכנולוגיות מסייעות באוניברסיטת תל אביב. שדא פיתחה מוצר שאמור לסייע לתינוקות עם חולשת שרירים, היעדר רפלקס יניקה או בעיה בוויסות החושי, להצליח לינוק.

אבנר הלפרין, מוביל חדשנות גלובלית ב"שיבא, הסביר כי "שיתוף הפעולה בין הצדדים יפתח בפני השותפים שלנו הזדמנות לתרום
לדו-קיום ולהיכנס לפלח שוק של מיליארדי דולרים רבים שנפתח בפנינו עם החתימה על הסכמי אברהם. ביחד נקדם יוזמות בינלאומיות בין ARC שיבא ל-ARC כפר קאסם כחלק מפעילותם של כ-20 מרכזים רפואיים מובילים בעולם המשתפים פעולה עם ARC שיבא. ARC שיבא יעמיד לרשות שותפיו בכפר קאסם את המידע, הטכנולוגיות והקשרים הבינלאומיים כדי להוביל ביחד מגמות עולמיות, להשפיע ולעצב את פני רפואת העתיד".

נושאים קשורים:  בית החולים שיבא,  כפר קאסם,  חדשות,  טכנולוגיות רפואיות,  פרופ' יצחק קרייס,  סטארט אפ,  חדשנות רפואית
תגובות
אנונימי/ת
18.08.2021, 19:16

בהצלחה כפר קאסם על היוזמה