חדשות

בית החולים הצרפתי בנצרת ציין 125 שנה להיווסדו

נשיא המדינה יצחק הרצוג שיגר ברכה מצולמת לרגל האירוע: "בית החולים הצרפתי הוא שם דבר במדינה כולה, פיסת היסטוריה של ממש, עתירת היסטוריה ועלילות"

בית החולים הצרפתי בנצרת. צילום: דוברות בית החולים

השבוע התקיים אירוע חגיגי לציון 125 שנה להקמת בית החולים הצרפתי בנצרת, במעמד מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, ראש עיריית נצרת עלי סאלם וראש עיריית נוף גליל רונן פלוט.

גולת הכותרת המרגשת של האירוע היתה ברכה מצולמת של נשיא המדינה יצחק הרצוג, שבה הכיר תודה לצוותים הרפואיים בראשות פרופ' נאיל אליאס: "ביה"ח הצרפתי הוא שם דבר במדינה כולה. פיסת היסטוריה של ממש, עתירת היסטוריה ועלילות. מוסד רפואי שמקפיד להתחדש, להתעדכן וכל הזמן בונה עתיד". בנוסף שלח הנשיא תודה מיוחדת למנכ"ל ביה"ח פרופ' אליאס על מנהיגותו הרפואית והובלתו המקצועית.

פרופ' נאיל אליאס, מנהל בית החולים הצרפתי, נושא דברים באירוע. צילום: דוברות ביה"ח

מחווה מיוחדת לרגל האירוע, יוזמת ראש עיריית נצרת, היתה הודעתו החגיגית כי מעתה הכיכר בכניסה לבית החולים תישא את שמו של בית החולים. בין המברכים הנוספים ששיבחו את בית החולים שזוכה להערכה רבה על תרומתו בתחום הבריאות לאזור, היו מנהלי בתי החולים בצפון ואנשי דת.

ראש העיר נוף הגליל רונן פלוט, ראש העיר נצרת עלי סאלם ופרופ' נאיל אליאס באירוע. צילום: דוברות ביה"ח הצרפתי

הטקס ננעל בברכתו של מנהל בית החולים פרופ' אליאס, שהודה לאורחים הרבים: "אני רוצה להודות לנשיא המדינה על הברכה המרגשת. למנכ"ל משרד הבריאות, למסדר הנזירות הרחמניות ולאורחים הרבים שהגיעו לחלוק כבוד לבית החולים". בסיום דבריו הודה "לצוות המצוין שנותן מענה מקצועי ואנושי כל השנה". 

נושאים קשורים:  בית החולים הצרפתי בנצרת,  פרופ' נאיל אליאס,  חדשות
תגובות