חדשות

"גול עצמי": כדורגל ככלי לחינוך נגד עישון בחברה הערבית

שיתוף פעולה של בית החולים רמב"ם בחיפה והמרכז הרפואי סכנין: קמפיין למאבק בעישון הגיע למגרשי הכדורגל במטרה לגרום לצעירים בחברה הערבית להימנע מעישון ומנזקיו

השחקנים וצוות השיפוט בליגת העל לבשו את חולצות הקמפיין המזהירות מפני נזקי העישון. צילום: דוברות רמב"ם

קמפיין נגד עישון במגזר הערבי - שיתוף פעולה ייחודי של המרכז הרפואי רמב"ם בחיפה והמרכז הרפואי סכנין - יצא לדרך אתמול (שבת) בניסיון לקדם רפואה מונעת ולגרום לצעירים מהחברה הערבית להפסיק לעשן.

יותר מ-40% מהגברים הצעירים בחברה הערבית מעשנים - כמעט פי שניים מאשר באוכלוסיה היהודית. הנתון המטריד הזה, על ההשלכות הבריאותיות הקשות הנלוות לו, עומד מאחורי יוזמה חדשה - שיתוף פעולה של בית החולים רמב"ם בחיפה והמרכז הרפואי סכנין, ליצור מודעות בחברה הערבית על סכנות העישון.

ברמב"ם ובסכנין הגיעו למסקנה שהמקום הטוב ביותר להתחיל בו את הקמפיין הוא במגרשי הכדורגל - מקום שבו צעירים רבים מהחברה הערבית יכולים להיחשף למסרים נגד עישון. אתמול (שבת) במהלך המשחק שהתקיים בליגת העל בין קבוצת הכדורגל של סכנין למכבי חיפה, החלה הפעילות ההסברתית - ילדים ששימשו כדיילים של העברת המסר הסתובבו במגרש עם חולצות שעליהם כיתוב בערבית ובעברית ש"העישון הוא גול עצמי", וחילקו חומרי הסברה על סכנות העישון. גם השחקנים וצוות השיפוט עלוה לכר הדשא עם חולצות זהות, והשילוט במגרש היה חד משמעי לגבי סכנות העישון.

שלט במגרש הכדורגל. "עישון זה גול עצמי". צילום: דוברות רמב"ם

הקמפיין הוא חלק משיתוף פעולה בין בית החולים רמב"ם למרכז הרפואי החדש בסכנין, שאת הקמתו יזמה משפחת אבו יונס (הבעלים של קבוצת הכדורגל של סכנין). שיתוף הפעולה כולל מספר תחומים רפואיים, כשהחזון המשותף לשני המרכזים הרפואיים הוא הרעיון של הבאת מיטב הטיפול הרפואי אל הקהילה, קרוב אל הבית, כדי לחסוך מחולים וקשישים את הצורך להיטלטל שעות ארוכות בדרכים כדי לקבל טיפול רפואי רחוק מהבית. רופאי רמב"ם מגיעים כיום אל המרכז הרפואי החדש בסכנין שבו ציוד רפואי מתקדם בתחום הדימות ובתחום הדיאליזה וחדרי ניתוח.

נושאים קשורים:  בית החולים רמב"ם,  כדורגל,  סכנין,  מאבק בעישון,  החברה הערבית,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
24.05.2024, 21:58

יפה..

אנונימי/ת
24.05.2024, 22:00

לא חדש!
לא נעים ולא מכבד וזה שהודעתם לא אומר שאתם חפים מעשרות טעויות כמדי דקה!